Atsisiųskite Healthilife leidinius apie nakvišų aliejų:
 
 
Atsisiųsti ›
 
Atsisiųsti ›
 
 
Jūsų PMS testas
Sužinokite, kokio lygio Jūsų PMS!
 
 
 
El. paštas
 
 
Slaptažodis
 
Pamiršote slaptažodį?
Spauskite čia
 
Naujas lankytojas?
Užsiregistruokite!
Naujienos arrow Jeigu Jums PMS arrow PMS istorija
 
PMS istorija
Pilvo spazmai ir skausmai, nuovargis, krūtinės pabrinkimas ir tempimas, nuotaikų kaita, apetito pokyčiai... Šie požymiai, pasireiškiantys tam tikru laikotarpiu kiekvieną mėnesį, atrodo pažįstami?

Moksliniai tyrimai parodė, kad iki 90 % moterų gali patirti tam tikrus fizinius, emocinius ar elgesio pokyčius priešmenstruaciniu periodu. Net 5 % iš jų kenčia nuo ekstremalaus PMS.

PMS – prieš daugiau nei septyniasdešimt metų ir dabar
PMS pirmą kartą buvo paminėtas 1930-aisiais metais. Tuomet PMS buvo laikoma psichologine moters problema. Moterims, kurios jausdavo neviltį, susirūpinimą, kaltės ir sumišimo jausmą, buvo diagnozuojamas PMS.

Šiais laikais PMS nebelaikoma psichologine problema. Tačiau tikrųjų priežasčių, kodėl šis sindromas atsiranda, nėra nustatyta. Mokslininkai mano, kad tai yra susiję su hormonų pokyčiais moters ciklo metu.

Dabar mes žinome, kad PMS yra pasikartojantis ciklinis reiškinys, dažniausiai įvykstantis prieš savaitę ar truputį anksčiau prieš menstruacijas, ir dingstantis menstruacijų pradžioje.

Kodėl pasireiškia PMS?
Yra manoma, kad PMS sukelia serotino cheminiai pasikeitimai, kurie vyksta smegenyse. Serotinas yra atsakingas už nuotaikų stabilumą, ypač depresiją. Progestrono trūkumas, vitaminų, mineralų nepakankamumas mityboje, ypač didelis jautrumas prolaktinui taip pat gali sukelti PMS. Kai kuriuos PMS simptomai gali įtakoti ir mityba. Vartojant daug sūraus maisto, alkoholio, kofeino atsiranda nuotaikų ir energijos sutrikimų.

Kita teorija teigia, kad daugelis PMS simptomų gali atsirasti trūkstant gama-linoleno rūgšties. Nepaisant to, kas sukelia PMS, yra keletas patarimų, kaip jį palengvinti. Apie tai skaitykite kituose mūsų publikuojamuose straipsniuose: „Kaip nugalėti PMS?“, „Kaip sumažinti PMS simptomus“, „Pirmosios pagalbos prieš PMS vaistinėlė“ ir „Faktas: PMS galite nugalėti“.


Rašyti komentarą
 
Komentarus gali rašyti tik prisijungę lankytojai.
Jeigu nesate registruotas lankytojas, užsiregistruoti galite čia.
 
 
 
© - Healthilife.lt - visos teisės yra saugomos.