Atsisiųskite Healthilife leidinius apie nakvišų aliejų:
 
 
Atsisiųsti ›
 
Atsisiųsti ›
 
 
Jūsų PMS testas
Sužinokite, kokio lygio Jūsų PMS!
 
 
 
El. paštas
 
 
Slaptažodis
 
Pamiršote slaptažodį?
Spauskite čia
 
Naujas lankytojas?
Užsiregistruokite!
Naujienos arrow Jūsų sveikatai arrow Nakvišų aliejus padeda sergantiems AIDS
 
Nakvišų aliejus padeda sergantiems AIDS
Nakvišų aliejus savo sudėtyje turi daug gama-linoleno rūgščių (GLA), kurios dalyvauja daugelyje procesų, vykstančių žmogaus organizme.

GLA organizmas apsirūpina tuomet, kai omega-6 riebiosios rūgštys virsta į gama-linoleno rūgštis. Todėl omega-3 ir omega-6 riebiosios rūgštys yra būtinos žmogaus organizmui. Organizmas jų nesugeba pasigaminti, todėl šių rūgščių būtina gauti su maistu. Chroninės virusinės infekcijos, tokios kaip AIDS, gali sutrikdyti organizmo galimybę omega-6 rūgštis paversti į GLA. Todėl sergant AIDS, nakvišų aliejus gali būti naudingas siekiant palaikyti reikiamą GLA lygį.

Kaip nakvišų aliejus padeda žmonėms, sergantiems AIDS?
Periperinė neuropatija (PN) – tai liga, pasireiškianti deginimu rankose ir pėdose. Ši liga paprastai atsiranda naudojant vaistus nuo AIDS, o taip pat žmonėms, sergantiems diabetu. Tyrimai parodė, kad nakvišų aliejus gali palengvinti diabetino PN simptomus. Amerikoje atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie šešis mėnesius kasdien vartojo po keturis gramus nakvišų aliejaus, jautė ženklų PN simptomų palengvėjimą. Nakvišų aliejus buvo efektyvesnis už kitus aliejus, turinčius GLA, pvz., juodųjų serbentų aliejų. Nors tyrimai nėra baigti, kai kurie mokslininkai rekomenduoja vartoti GLA turinčius maisto papildus kartu su vitamino B kompleksu, vitaminu E ir omega-3 sočiosiomis rūgštimis žmonėms, sergantiems neuropatija.

Pagerina odos būklę
Kai kurie vaistai nuo AIDS išsausina odą, padaro ją skausmingą, suskerdėjusią. 2 gramai nakvišų aliejaus per dieną ženkliai pagerina odos būklę.

Nakvišų aliejus taip pat rekomenduojamas žmonėms, sergantiems egzema ir dermatitais. 9 skirtingi tyrimai parodė, kad nakvišų aliejus stipriai sumažino dermatito simptomus.

Lengviau įveikiamas PMS
Lyginant su moterimis, kurios neserga AIDS, didesnė dalis infekuotųjų moterų jaučia stipresnius PMS simptomus, jų menstruacijos būna skausmingesnės. Didžiojoje Britanijoje nakvišų aliejus plačiai naudojamas šiems simptomams palengvinti. Natūralios medicinos propaguotojai pataria šešis mėnesius kasdien vartoti nakvišų aliejų tam, kad PMS ir mėnesinių keliami negalavimai palengvėtų.

Sumažinamas cholesterolio kiekis
Paskutiniais metais vis daugiau žmonių skundžiasi padidėjusiu cholesterolio kiekiu kraujyje. Ypač tai aktualu sergant AIDS, nes nuo medikamentų, skirtų ligos gydymui, cholesterolio lygis gali pakilti iki kritinės ribos. Tyrimas, atliktas Didžiojoje Britanijoje parodė, kad dvylika savaičių kasdien naudojant po 3-4 gramus nakvišų aliejaus, ženkliai sumažėja cholesterolio kiekis kraujyje. Tyrimas parodė, kad nakvišų aliejus buvo ypač naudingas tiems, kurių cholesterolio kiekis buvo labai didelis. Jų cholesterolio lygis nukrito net 30 proc.
Rašyti komentarą
 
Komentarus gali rašyti tik prisijungę lankytojai.
Jeigu nesate registruotas lankytojas, užsiregistruoti galite čia.
 
 
 
© - Healthilife.lt - visos teisės yra saugomos.