Atsisiųskite Healthilife leidinius apie nakvišų aliejų:
 
 
Atsisiųsti ›
 
Atsisiųsti ›
 
 
Jūsų PMS testas
Sužinokite, kokio lygio Jūsų PMS!
 
 
 
El. paštas
 
 
Slaptažodis
 
Pamiršote slaptažodį?
Spauskite čia
 
Naujas lankytojas?
Užsiregistruokite!
Naujienos arrow Mastopatijos simptomams mažinti
 
Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga
Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga: jis sudaro net 32 % visų moterų piktybinių navikų. Kasmet krūties vėžys diagnozuojamas 200000 pasaulio moterų, iš jų Lietuvoje virš 1300. Sergamumas šia liga didėja. Lietuvoje 2001 m. užregistruoti 1229 nauji krūties vėžio atvejai, sergamumas šia liga buvo 66,7 atvejo 100000 moterų. Sergamumo krūties vėžiu įvairiose pasaulio šalyse vidurkis – 65 atv./100000 moterų. Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, moterys pradeda sirgti krūties vėžiu nuo 20 metų. Krūties vėžio atvejų skaičius 45 – 49 metų amžiaus grupėje išauga, iki 64 metų lieka daugmaž stabilus, o pasiekus 75 metų amžių pradeda mažėti.

Rašyti komentarą | Skaityti komentarus (0)

 
 
Į moterų klausimus atsako gydytojas R. Valickas
Gydytojas-radiologas Raimondas Valickas, dirbantis Kauno onkologijos ligoninėje (atlieka mamografijos tyrimus), atsako į moterims svarbius klausimus apie mastopatiją.

Ar skausminga krūtinė – vėžio požymis?
 
Krūtinės skausmai, jautrumas, maudimas priešmenstruaciniu periodu – mastopatijos požymis. Daugelis krūties vėžio atvejų aptinkami ne dėl krūtinės skausmų, o dėl apčiuopiamų guzelių, sukietėjimų. Tačiau negalima teigti, kad jei krūtinę skauda – vėžio nėra. Būtina išsitirti, kad gydytojas atmestų vėžio galimybę arba nustatytų krūties audinio pakitimus.

Komentarai | Skaityti komentarus (4)

 
 
 
© - Healthilife.lt - visos teisės yra saugomos.