Atsisiųskite Healthilife leidinius apie nakvišų aliejų:
 
 
Atsisiųsti ›
 
Atsisiųsti ›
 
 
Jūsų PMS testas
Sužinokite, kokio lygio Jūsų PMS!
 
 
 
El. paštas
 
 
Slaptažodis
 
Pamiršote slaptažodį?
Spauskite čia
 
Naujas lankytojas?
Užsiregistruokite!
Naujienos
 
Aktualu mamoms
Kaip palengvinti vaiko mokymąsi ir pagerinti jo rezultatus

Augdamas vaikas nuolat mokosi, todėl labai svarbu, kad jis lengvai įsisavintų  visą gaunamą informaciją, reikiamu metu susikauptų  ir sukoncentruotų dėmesį, o atmintis nešlubuotų. Kaip Jūs galite padėti savo vaikui, kad mokytis jam būtų lengviau? Visų pirma – užtikrinkite reikiamą maistinių medžiagų kiekį vaiko mityboje.


Jeigu su maistu vaikas negauna pakankamo kiekio kurių nors medžiagų, tai tiesiogiai įtakoja vaiko vystymąsi ir organizmo būklę. Pavyzdžiui, apie Omega-3 riebalų rūgščių trūkumą vaiko organizme signalizuoja atsiradęs folikulitas (plauko maišelio uždegimas), sulėtėjęs vaiko augimas, pablogėjusi rega, susilpnėjusi neuronų funkcija. Šiaurės Amerikoje, atlikus mokslinius tyrimus, paaiškėjo, kad tik 22 procentai vaikų gauna pakankamą kiekį Omega-3 riebalų rūgščių, ypač reikalingų vaiko vystymuisi.

Ypatinga nauda – vaikų protinei veiklai

Kad Omega-3 riebalų rūgštys stiprina imunitetą, yra būtinos odai, gleivinėms, akims, stiprina kaulus, daugelis jau žinome. O kaip Omega-3 riebalų rūgštys įtakoja vaikų intelektą? Ištyrus beveik šimtą to paties amžiaus berniukų, nustatyta, kad tie vaikai, kurių organizme nėra užtektinai Omega-3 riebalų rūgščių, turi žymiai daugiau mokymosi ir elgesio problemų, nei tie, kurių Omega-3 riebalų rūgščių lygis pakankamas.

Įrodyta, kad Omega-3 riebalų rūgštys itin reikšmingos protinei veiklai ir palaiko nervų sistemos darbą – padeda vaikams mokytis, lengviau įsisavinti informaciją, gerina dėmesio koncentraciją ir atmintį, padidina intelekto koeficientą. 

Jeigu vaikui sunku sukoncentruoti dėmesį

Vis daugiau mamų skundžiasi, kad jų vaikams diagnozuotas koncentracijos sutrikimas, dėl kurio vaikai turi problemų ne tik mokydamiesi, bet ir žaisdami. Tokie vaikai yra perdėtai judrūs,  jiems sunku susikaupti, sukoncentruoti dėmesį atliekant užduotis ar pabaigti pradėtus darbus.

 

Manoma, kad šie simptomai taip pat yra susiję su Omega-3 riebalų rūgščių  trūkumu organizme. Todėl labai svarbu, kad vaiko mityboje būtų pakankamas kiekis riebios žuvies arba, kaip alternatyva, būtų naudojami Omega-3 maisto papildai. Be to, tyrimais įrodyta, kad Omega-3 riebalų rūgštys ne tik padeda apsaugoti nuo hiperaktyvumo ir dėmesio sutrikimo, bet ir yra veiksmingos, jį slopinant ir gydant.

Kodėl Omega-3 reikėtų vartoti ir nėščiosioms?

Tyrimais įrodyta, kad Omega-3 riebalų rūgštys ypač reikalingos nėščioms ir žindančioms moterims – šios rūgštys ne tik apsaugo kūdikį  nuo rachito, skatina vaikų protinę raidą ir ankstyvą regėjimo vystymąsi, bet ir pagerina moters savijautą, stiprina jos imunitetą. Be to, kūdikių centrinės nervų sistemos vystymuisi taip pat būtinas pakankamas Omega-3 riebalų rūgščių kiekis.

Omega-3 maisto papildai – kokius pasirinkti

Omega-3 riebalų  rūgštys nesigamina žmogaus organizme, todėl jos turi būti gaunamos su maistu. Tačiau, jei valgoma mažai žuvies, Omega-3 riebalų rūgščių organizme trūksta. Tokiu atveju reikėtų rinktis produktus, praturtintus Omega-3 rūgštimis vartoti Omega-3 maisto papildus.

Tačiau labai svarbu, kad pasirinkti maisto papildai būtų aukštos kokybės. Neretai žuvys, sužvejotos užterštuose vandenyse, ir iš jų pagaminti žuvų taukai turi didelius kiekius sunkiųjų metalų, todėl pasirinkite patikimą gamintoją, kurio produkcija nuolat testuojama.

Vilniaus Centro poliklinikos gydytoja-pediatrė Dainė Čepkuvienė 

Apie Healthilife Omega-3 žuvų taukus skaitykite čia >
 
 
 
 
© - Healthilife.lt - visos teisės yra saugomos.